Hakkımızda

Piksan CNC Metal İşleme

Piksan CNC, Nuri Çolakoğlunun İsviçrede kazandığı Metal İşleme sektöründeki deneyimlerini Türkiye’ye kazandırmak için 1976 yılında kurulmuştur.

Piksan CNC 1985 yılında Topçular’ a, 1992 yılında da İMES’teki tesislerine taşınmış, 2014 yılında ise Dilovası/Kocaeli ‘de İMES OSB’de 4400 m² kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir.

Piksan CNC, zengin, alternatifli ve hassas yatay ve dikey işleme cnc makineleri ile ölçme ve kontrol cihazlarına sahiptir.

Piksan CNC numunelendirme ve parça üretimi için gerekli tüm kesici takım ihtiyacını yine kendi bünyesindeki CNC bileme ve taşlama makineleri ile üretme ve bileme kabiliyetine sahiptir.

Müşteri teknik resmine göre maliyetlendirme ve fizibilite değerlendirilmesi yapıldıktan sonra, parçanın detay teknik çalışması Autocad, Solid Works ve Edge Cam çizim programları ile gerçekleştirilmektedir.

Piksan tüm teklif, sipariş, satınalma, üretim, stok yönetimi, faturalama, kalite, müşteri ilişkileri vb. süreçlerini ERP Kurumsal kaynak planlama programı ile gerçekleştirmektedir. Bu program ile, ön seri ve seri üretimler, PPAP sunum dosya hazırlığı ERP ile gerçekleştirilir iken, aynı zamanda tam bir malzeme ve üretim izlenebilirliği, etkin proses kontrol, verimlilik ölçümü, hassas maliyet hesaplama vb. faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Firmamız, TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahiptir.

Firmamız, sürekli sistem iyileştirmekle, makine parkını tevsi ve modernize etmekle sektörüne yönelik pazarda haklı yerini azimle korumaktadır.

Tanıtım Filmini İzle

Katalog

Piksan CNC Metal Katalog

Katalogumuzu İndirip Tüm Hizmet Alanlarımıza Ulaşabilirsiniz.